Stiprākais Latvijā

Ko sertifikāts “STIPRĀKAIS LATVIJĀ" nozīmē un kā uzņēmumi tiek sertificēti?

Sertifikāts “STIPRĀKAIS LATVIJĀ" tiek piešķirts finansiāli stabiliem Latvijas uzņēmumiem. Tas apliecina, ka uzņēmumam ir laba kredītvēsture un pārvaldība.

Kādi ir galvenie kritēriji, lai sertificētu uzņēmumus un tā vadītājus?

Svarīgākie kritēriji sertifikātu “STIPRĀKAIS LATVIJĀ 2017" piešķiršanai ir augsts kredītreitings, kas prognozē zemu saistību neizpildes risku 90 un vairāk dienu laikā divpadsmit nākamajos mēnešos. Uzņēmumu kredītspēja tiek novērtēta un reitingi tiek noteikti pēc kredītreitinga principa, kas sastāv no informācijas par finanšu pienākumiem, parāda maksājumu vēsturi, finanšu rezultātiem – apgrozījumu, rentabilitāti, likviditāti, pašu kapitālu, citām attiecībām un to izmaiņām. Tiek vērtētas darījumu attiecības, juridiskie ierobežojumi, uzņēmējdarbības risks un cita būtiska informācija. Kopvērtējums sastāv no vairāk nekā 100 dažādiem mainīgiem lielumiem, kas var ietekmēt uzņēmuma kredītreitingu.

Kur tiek iegūti dati uzņēmuma kredītreitinga aprēķinam?

Kredītu birojs saņem datus no Valsts Uzņēmumu reģistra, Valsts Ieņēmumu dienesta, kredītiestādēm – komercbankām, līzinga kompānijām un citiem aizdevējiem, kā arī būvniecības, tirdzniecības, enerģētikas un citu nozaru uzņēmumiem, ar kuriem ir vienošanās par sadarbību datu apmaiņā.

Piesakieties “STIPRĀKAIS LATVIJĀ" sertifikācijai un iegūsiet:

  • lielāku uzticību jūsu uzņēmumam gan Latvijā, gan ārzemēs
  • atzinību no sadarbības partneru puses
  • papildus konkurences priekšrocības
  • apstiprinājumu uzņēmuma labai reputācijai
  • apstiprinājumu spējai saskaņot profesionālās un personiskās biznesa intereses
  • spēcīgāku uzticama darba devēja pozīciju

 

Sertifikāta paraugs: