Jaunumi

Creditinfo grupa kļūst par Kredītinformācijas Biroja (KIB) vairākuma akcionāru
Amerikāņu investīciju fonds pastarpināti kļuvis par KIB stratēģisko investoru

AS “Kredītinformācijas Birojs" (KIB) akcionārs “Creditinfo Group" š.g.16. martā ir palielinājis savu daļu uzņēmumā, kļūstot par 51% akciju turētāju. Savukārt nedēļu iepriekš, 9.martā par “Creditinfo Group" vairākuma akcionāru kļuva ASV investīciju fonds “Levine Leichtman Capital Partners" (LLCP).

Darījuma ietvaros savas akcijas uzņēmumā pārdeva “ABLV Bank" un tika palielināts KIB pamatkapitāls. Pārējie uzņēmuma akcionāri, kuru vidū ir vadošās Latvijas komercbankas: AS “Swedbank", AS “SEB banka", AS “Luminor Bank", AS “Citadele banka“ paliek nemainīgi un turpinās atbalstīt KIB, darbojoties uzņēmuma padomē.

Jānis Timmermanis, KIB valdes priekšsēdētājs: “Šis ieguldījums ir būtisks apliecinājums salīdzinoši jauna uzņēmuma spējai turpināt augt un piedāvāt kredītdevējiem visā Baltijas reģionā mūsdienīgus risinājumus kredītriska vērtēšanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā. Paldies arī nu jau bijušajam akcionāram “ABLV Bank" par ilggadējo sadarbību un sniegto atbalstu līdzšinējā KIB izaugsmē!"

Briņja Baldursdotira (Brynja Baldursdóttir), Creditinfo Nordics globālo tirgu direktore: “Šis ir nozīmīgs solis “Creditinfo" grupai, kas nostiprina mūsu pozīcijas Baltijas reģionā kā vadošajam pakalpojumu sniedzējam kredītrisku vērtēšanas jomā. “Creditinfo" starptautiskā pieredze un spēja adaptēt savu kredītu reģistra risinājumu konkrētas valsts tirgus prasībām nodrošina augstu pakalpojumu daudzveidību visur, kur tiek ieviesti “Creditinfo" risinājumi".

AS “Kredītinformācijas Birojs" (KIB) ir daļa no “Creditinfo Group". KIB ir dibināts 2013.gada maijā, un ir pirmais licencētais kredītinformācijas birojs Latvijā. Tā darbību datu apstrādes jomā licencē un uzrauga Datu Valsts Inspekcija. KIB palīdz bankām un finanšu iestādēm pārvaldīt kredītrisku un piemērot labāko praksi riska pārvaldībā un kreditēšanas procesos.

KIB akcionāri ir AS “Swedbank", AS “SEB banka", AS “Luminor Bank", AS “Citadele banka“ un “Creditinfo Grupa". Kopš KIB dibināšanas tā akcionāru vidū bija arī “ABLV Bank", kas tagad izstājas uzsāktās likvidācijas dēļ.

Par Creditinfo
“Creditinfo", kas dibināts 1997. gadā ar galveno mītni Reikjavīkā, Islandē, ir kredītinformācijas un risku pārvaldības risinājumu sniedzējs visā pasaulē. Kā viens no savas jomas straujāk augošajiem uzņēmumiem “Creditinfo" atvieglo piekļuvi finansēm, izmantojot inteliģentas informācijas, programmatūras un analīzes risinājumus. Šobrīd visā pasaulē darbojas vairāk nekā 33 “Creditinfo" biroji. Jau vairākus gadu desmitus tā ir sniegusi biznesa informācijas, riska pārvaldības un kredītbiroju risinājumus lielākajiem aizdevējiem, valdībām un centrālajām bankām visā pasaulē, lai palielinātu pieeju finansējumam un radītu ekonomisko izaugsmi, ļaujot piekļūt aizdevumiem maziem un vidējiem uzņēmumiem un privātpersonām.

Par LLCP
“Levine Leichtman Capital Partners" ir ASV investīciju fonds ar 37 gadu vēsturi. Kopš darbības sākuma LLCP ir ieguldījis 11,7 miljardus USD vairāk kā 90 uzņēmumos. LLCP biroji atrodas Losandželosā, Londonā, Hāgā, Stokholmā, Ņujorkā, Čikāgā, Šarlotē un Majami. Vairāk: www.llcp.com