Jaunumi

Creditinfo grupa kļūst par Kredītinformācijas Biroja (KIB) vairākuma akcionāru
Amerikāņu investīciju fonds pastarpināti kļuvis par KIB stratēģisko investoru

AS “Kredītinformācijas Birojs" (KIB) akcionārs “Creditinfo Group" š.g.16. martā ir palielinājis savu daļu uzņēmumā, kļūstot par 51% akciju turētāju. Savukārt nedēļu iepriekš, 9.martā par “Creditinfo Group" vairākuma akcionāru kļuva ASV investīciju fonds “Levine Leichtman Capital Partners" (LLCP).

Darījuma ietvaros savas akcijas uzņēmumā pārdeva “ABLV Bank" un tika palielināts KIB pamatkapitāls. Pārējie uzņēmuma akcionāri, kuru vidū ir vadošās Latvijas komercbankas: AS “Swedbank", AS “SEB banka", AS “Luminor Bank", AS “Citadele banka“ paliek nemainīgi un turpinās atbalstīt KIB, darbojoties uzņēmuma padomē.

Jānis Timmermanis, KIB valdes priekšsēdētājs: “Šis ieguldījums ir būtisks apliecinājums salīdzinoši jauna uzņēmuma spējai turpināt augt un piedāvāt kredītdevējiem visā Baltijas reģionā mūsdienīgus risinājumus kredītriska vērtēšanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā. Paldies arī nu jau bijušajam akcionāram “ABLV Bank" par ilggadējo sadarbību un sniegto atbalstu līdzšinējā KIB izaugsmē!"

Briņja Baldursdotira (Brynja Baldursdóttir), Creditinfo Nordics globālo tirgu direktore: “Šis ir nozīmīgs solis “Creditinfo" grupai, kas nostiprina mūsu pozīcijas Baltijas reģionā kā vadošajam pakalpojumu sniedzējam kredītrisku vērtēšanas jomā. “Creditinfo" starptautiskā pieredze un spēja adaptēt savu kredītu reģistra risinājumu konkrētas valsts tirgus prasībām nodrošina augstu pakalpojumu daudzveidību visur, kur tiek ieviesti “Creditinfo" risinājumi".

AS “Kredītinformācijas Birojs" (KIB) ir daļa no “Creditinfo Group". KIB ir dibināts 2013.gada maijā, un ir pirmais licencētais kredītinformācijas birojs Latvijā. Tā darbību datu apstrādes jomā licencē un uzrauga Datu Valsts Inspekcija. KIB palīdz bankām un finanšu iestādēm pārvaldīt kredītrisku un piemērot labāko praksi riska pārvaldībā un kreditēšanas procesos.

KIB akcionāri ir AS “Swedbank", AS “SEB banka", AS “Luminor Bank", AS “Citadele banka“ un “Creditinfo Grupa". Kopš KIB dibināšanas tā akcionāru vidū bija arī “ABLV Bank", kas tagad izstājas uzsāktās likvidācijas dēļ.

Par Creditinfo
“Creditinfo", kas dibināts 1997. gadā ar galveno mītni Reikjavīkā, Islandē, ir kredītinformācijas un risku pārvaldības risinājumu sniedzējs visā pasaulē. Kā viens no savas jomas straujāk augošajiem uzņēmumiem “Creditinfo" atvieglo piekļuvi finansēm, izmantojot inteliģentas informācijas, programmatūras un analīzes risinājumus. Šobrīd visā pasaulē darbojas vairāk nekā 33 “Creditinfo" biroji. Jau vairākus gadu desmitus tā ir sniegusi biznesa informācijas, riska pārvaldības un kredītbiroju risinājumus lielākajiem aizdevējiem, valdībām un centrālajām bankām visā pasaulē, lai palielinātu pieeju finansējumam un radītu ekonomisko izaugsmi, ļaujot piekļūt aizdevumiem maziem un vidējiem uzņēmumiem un privātpersonām.

Par LLCP
“Levine Leichtman Capital Partners" ir ASV investīciju fonds ar 37 gadu vēsturi. Kopš darbības sākuma LLCP ir ieguldījis 11,7 miljardus USD vairāk kā 90 uzņēmumos. LLCP biroji atrodas Losandželosā, Londonā, Hāgā, Stokholmā, Ņujorkā, Čikāgā, Šarlotē un Majami. Vairāk: www.llcp.com


Iedzīvotāju parādsaistības kredītiestādēm – 1,4 miljardi eiro, nenomaksāto rēķinu kopsumma 168 miljoni eiro

Aktīvi aizņēmumu līgumi ar kredītiestādēm šobrīd ir 692 tūkstošiem privātpersonām par kopējo summu 13 miljardi eiro. Savukārt kopējais iedzīvotāju parāda apjoms kredītiestādēm ir sasniedzis 1,4 miljardus eiro, liecina AS “Kredītinformācijas Birojs" (KIB) dati.

Vidējā līguma summa ir 11 tūkstoši eiro, vidējais līgumu skaits vienai personai 1,9 līgumi. Trešā daļa aizņēmumu līgumu (29%) ir par summu līdz 500 eiro, un lielākā daļa aizņēmēju jeb 34% ir vecumā līdz 30 gadiem.

Lielākais parādnieku skaits ir vecuma grupā no 31 līdz 50 gadiem: puse šīs grupas pārstāvju (51%) kavē kādu no kredītiestādes līgumiem, 49% šīs grupas pārstāvju ir arī kāds kavēts rēķins.

“Visvairāk parādu ir ekonomiski aktīvajā grupā, pie kam līdzīgs parādnieku skaits ar kavētiem kredītiestāžu līgumiem un rēķiniem, liecina, ka tie varētu būt vieni un tie paši cilvēki. Vienai personai bieži vien ir vairāki aizņēmumi pie dažādiem aizdevējiem un šie ir tikai privātpersonu aktīvie līgumi ar lielākajām finanšu iestādēm – bankām, līzinga devējiem, patēriņa kreditētājiem. KIB datu bāzē tiek reģistrēti arī privātpersonu nenomaksātie rēķini pie dažādiem pakalpojumu sniedzējiem – apsaimniekotājiem, elektroenerģijas un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem, kā arī nodokļu parādi un parādi ārpus tiesas parādu piedziņas uzņēmumiem. Šādu parādnieku kopskaits šobrīd ir 222 tūkstoši un kopējā parādu summa sasniegusi 167,7 miljonus eiro", uzsver Intars Miķelsons, KIB valdes loceklis.

Trešdaļai aktīvo aizņēmēju (35%) ir “E" un “D" līmeņa kredītreitings, kas klasificējas, kā ļoti slikts (sarkanā zona) un slikts (ornžā zona). “Tas nozīmē, ka aizdevējiem ir zemas prognozes atgūt šos aizdevumus. “A" klases kredītreitings (zaļā zona) šobrīd ir vien 29% aktīvo aizņēmēju, vēl 10% ir “C" klase jeb dzeltenā zona", secina KIB pārstāvis.

Pilna statistika par AS Kredītinformācijas Birojs sisēmā apkopotajiem datiem atrodama https://www.kib.lv./statistika/

Riska klaseAktīvie aizņēmēji, 05.02.2021 
A21931829%
B18967425%
C7446510%
D8148411%
E18567524%
No score163932%
 767009