Jaunumi

KIB ikmēneša ziņas SEPTEMBRIS 2020

KIB datubāzes statistika

Uz šī gada 31. augustu KIB sistēmā reģistrēti vairāk kā 1,24 miljoni AKTĪVI kredītlīgumi par 23,55 miljardiem EUR, no kuriem vairāk kā 10 miljardi sastāda privātpersonu saistības.
No visiem aktīvajiem līgumiem, vairāk kā 60 dienas tiek kavēti 22% līgumu, kas ir aptuveni 1,54 miljardi EUR.
Paralēli kreditoru izsniegtajiem līgumiem, KIB sistēmā ir informācija arī par kavētajiem rēķiniem un VID nodokļu parādiem. Šobrīd KIB datubāzē ir dati par kavētajiem rēķiniem 130 miljonu EUR apmērā un nodokļu parādi 595 miljonu EUR apmērā.

Sīkāku informāciju par statistiku skatīt šeit: http://www.kib.lv/statistika/

Jauni sadarbības partneri

Vasaras periodā KIB datubāzei pievienojušies jauni datu devēji.

Industra Bank AS
UniCredit Leasing SIA
SME Finance SIA
AI Konsultāciju birojs SIA
ALOJA-STARKELSEN SIA
Altia Latvija SIA
Aon Baltic UADBB Latvijas filiāle
Dobeles Ūdens SIA
Freeway Logistics SIA
GROS AUTO GRUPA SIA
Hansamatrix AS
LYTAGRA AS
Structum SIA
Trans Trade Logistics SIA
Winkler Baltija SIA

Visu datu devēju saraksts pieejams http://www.kib.lv/privatpersonam/datu-deveji/

Kvalitātes zīme “STIPRĀKAIS LATVIJĀ 2020"

Jau ceturto gadu AS “Kredītinformācijas Birojs" veicis Latvijas visu uzņēmumu izvērtēšanu un veiksmīgākajiem uzņēmumiem piešķir kvalitātes zīmi “Stiprākais Lativjā". Pēc 2019.gada finanšu datiem, KIB datubāzē esošās kredītinformācijas un Covid-19 ietekmes uz uzņēmumu, šogad sertifikātam “STIPRĀKAIS LATVIJĀ 2020" kvalificējušies 3,5% no visiem Latvijas uzņēmumiem iepriekšējo 5% vietā.
Stiprākie Latvijā kopumā nodarbina 150 tūkstošus cilvēku un apgroza kopā 12 miljardus eiro. Mazākā “Stiprākais Latvijā" uzņēmuma apgrozījums 2019.gadā ir 30 tūkstoši eiro, bet lielākā uzņēmumu apgrozījums sasniedz vairākus simtus miljonus eiro.
Latvijas nozares kuras visplašāk pārstāvētas ar kvalitātes zīmi “Stiprākais Latvijā" ir tirdzniecība (20% stipro uzņēmumu), transporta pakalpojumi (8%), būvniecība (7%). Stiprāko uzņēmumu sarakstā ir arī ārstu prakses un slimnīcas (5% stipro uzņēmumu). Konsultāciju bizness un ražošana – katru nozari pārstāv 6% uzņēmumu. Mazāk šajā sarakstā ir izglītības (0,1%), ēdināšanas (0,1%) u.c. nozares.