Par Stiprākais LatvijāKO SERTIFIKĀTS “STIPRĀKAIS LATVIJĀ" NOZĪMĒ UN KĀ UZŅĒMUMI TIEK SERTIFICĒTI?

Sertifikāts “STIPRĀKAIS LATVIJĀ" tiek piešķirts finansiāli stabiliem Latvijas uzņēmumiem. Tas apliecina, ka uzņēmumam ir laba kredītvēsture un pārvaldība.

KĀDI IR GALVENIE KRITĒRIJI, LAI SERTIFICĒTU UZŅĒMUMUS UN TĀ VADĪTĀJUS?

Svarīgākie kritēriji sertifikātu “STIPRĀKAIS LATVIJĀ" piešķiršanai ir augsts kredītreitings, kas prognozē zemu saistību neizpildes risku 90 un vairāk dienu laikā divpadsmit nākamajos mēnešos. Uzņēmumu kredītspēja tiek novērtēta un reitingi tiek noteikti pēc kredītreitinga principa, kas sastāv no informācijas par finanšu pienākumiem, parāda maksājumu vēsturi, finanšu rezultātiem – apgrozījumu, rentabilitāti, likviditāti, pašu kapitālu, citām attiecībām un to izmaiņām. Tiek vērtētas darījumu attiecības, juridiskie ierobežojumi, uzņēmējdarbības risks un cita būtiska informācija. Kopvērtējums sastāv no vairāk nekā 100 dažādiem mainīgiem lielumiem, kas var ietekmēt uzņēmuma kredītreitingu.

KUR TIEK IEGŪTI DATI UZŅĒMUMA KREDĪTREITINGA APRĒĶINAM?

Kredītu birojs saņem datus no Valsts Uzņēmumu reģistra, Valsts Ieņēmumu dienesta, kredītiestādēm – komercbankām, līzinga kompānijām un citiem aizdevējiem, kā arī būvniecības, tirdzniecības, enerģētikas un citu nozaru uzņēmumiem, ar kuriem ir vienošanās par sadarbību datu apmaiņā.

Sertificēto uzņēmumu ieguvumi

 • Pierādījums uzņēmuma finansiālā stāvokļa stabilitātei
 • Pievienošanās spēcīgākajai elites kopienai Latvijā, Lietuvā un Igaunijā
 • Uzticama darba devēja tēls
 • Lietojiet digitālo sertifikātu, lai stiprinātu savu uzticamību nozarē
 • Augstāks potenciāls izmantojot sertifikātu vietējā un pasaules mērogā
 • Stiprāko uzņēmumu saraksts laikrakstā «Dienas Bizness»
 • Sertificēto uzņēmumu saraksts kib.lv
 • Jūsu uzņēmums būs atrodams kartē starp Baltijas stiprākajiem uzņēmumiem
 • Popularitāti veicinoši ieraksti par jūsu uzņēmumu Facebook un citu sociālo mediju lapās

“STIPRĀKAIS LATVIJĀ" palīdz veidot uzņēmuma atpazīstamību

STIPRĀKAIS LATVIJĀ – uzņēmuma atpazīstamībai
Sportā sasniedzot labus rezultātus, ierasts lepoties ar diplomiem un medaļām. Sasniegumi ceļ pašvērtējumu un vairo motivāciju darīt vēl vairāk. Līdzīgi arī uzņēmējdarbības vidē – lai gūtu panākumus, nopietni jāstrādā.

Kredītinformācijas birojs uzskata, ka atzinība nepieciešama ne vien sportistiem, bet arī uzņēmējiem, lai arī citi pamanītu biznesa sasniegumus. Tas gan sniedz motivāciju uzņēmējam pašam attīstīties tālāk, gan arī veicina darbinieku uzticību savam darba devējam.

KIB apstiprina, ka sertifikāts STIPRĀKAIS LATVIJĀ ir apliecinājums veiksmīgam uzņēmumam Latvijā. Tas apliecina uzņēmuma finanšu stabilitāti, augstu maksāšanas disciplīnu un labu pārvaldību.

Kā atzīst bankas, maksāšanas disciplīna ir viens no svarīgākajiem risku novērtēšanas kritērijiem. Reizēm šķiet, kas tur īpašs – dienu vai divas nokavēts maksājums, nekāds ļaunums nav noticis… Bet uzņēmējdarbības realitātē ir pavisam citādi. Turklāt šo faktoru vērtē ne tikai bankas, bet arī paši uzņēmumi, kas meklē jaunus sadarbības partnerus vai izvērtē esošos. Maksāšanas disciplīna ir pats vienkāršākais indikators tam, kā uzņēmums pilda vienošanos un spēj plānot naudas plūsmu. Uzņēmumi ar labu kredītvēsturi un augstu kredītreitingu bez grūtībām saņem ne vien aizdevumus no bankām, bet bieži vien arī izdevīgākus piedāvājumus no sadarbības partneriem.

Kā uzņēmums var izmantot šo sertifikātu sava biznesa reklāmai?

Daži kredītbiroja ieteikumi sertifikāta plašākam pielietojumam, līdzīgi kā to jau izmanto uzņēmi Igaunijā un Lietuvā.

 • Uzņēmuma iekšējie kanāli

  – Uzņēmuma mājas lapa, darbinieku e-pasta paraksti, vizītkartes, uzņēmuma digitālie ekrāni, elektroniskie rēķini un pavadzīmes. Logotips uzdrukājams arī uz uzņēmuma dokumentiem: veidlapām, rēķiniem, aploksnēm, mapēm vai piezīmju grāmatiņām.

  – Izdrukātā formātā: uzņēmuma vestibilā, atpūtas telpā, kafijas stūrī vai sanāksmju telpā.

 • Korporatīvie sociālie mediji

  STIPRĀKAIS LATVIJĀ logotips uzņēmuma sociālo mediju Facebook, Instagram, LinkedIn kontos, pievienojot profila noformējumam vai fotogalerijām.
 • Uzņēmuma prezentācijas

  Uzņēmumi, kuri izmanto prezentācijas materiālus pakalpojumu vai produktu pārdošanai var pievienot tiem logotipu “STIPRĀKAIS LATVIJĀ".
 • Reklāmas materiāli

  Logotips veiksmīgi izmantojams mārketinga materiālos, kurus lieto gadatirgos, izstādēs vai citos klientu pasākumos, piemēram, bukletos, skrejlapās, kuponos, brošūrās, roll-up stendos. Logotipu var veiksmīgi drukāt arī uz apģērba (T-krekla, jakas, cepures).
 • Dāvanas

  Ja uzņēmumam ir tradīcija svētku dienās dāvināt sadarbības partneriem korporatīvās dāvanas, laba ideja ir papildināt uzņēmuma logo ar STIPRĀKAIS LATVIJĀ logotipu, tādejādi liekot klientiem apzināties, ka esat veiksmīgs biznesa partneris.
 • Biroja sienas sertifikāts

  STIPRĀKAIS LATVIJĀ sertifikāts ir arī noderīgs instruments uzņēmumam, lai veidotu savu darba devēja reputāciju. Tas palielina uzņēmuma vērtību jauno un potenciālo darbinieku acīs, tādejādi palielina iespēju pieņemt darbā tirgū pieprasītākos speciālistus. Esošajiem darbiniekiem STIPRĀKAIS LATVIJĀ ir garants, ka uzņēmums savlaicīgi maksā algu un ir pieprasīts darba devējs.

  – Uzņēmuma ārdurvis vai logi. Durvju uzlīmes ir ērts veids, lai parādītu saviem klientiem, viesiem vai biznesa partneriem, ka esat novērtēts uzņēmums. Uzlīmi var piestiprināt gan pie stikla durvīm, gan logiem, lai apmeklētāji pirms ienākšanas, varētu pamanīt apbalvojumu.

  – Uzņēmuma autoparks. Uzlīmējiet STIPRĀKAIS LATVIJĀ logotipu uz uzņēmuma auto, lai arī ārpus biroja pārvietojoties, ikviens redzētu, ka Jūsu uzņēmums ir finansiāli stablils un novērtēts gan Latvijā, gan arī starptautiskā mērogā (augstākas izšķirtspējas logo jautājiet mums).

  – Projekti. Izstrādājot piedāvājumus un projektus, palepojaties ar augsto maksāšanas disciplīnu – pievienojiet blakus sava uzņēmuma logo arī STIPRĀKAIS LATVIJĀ logotipu! Tas palīdzēs jūs atpazīt kā finansiāli stabilu uzņēmumu.

  STIPRĀKAIS LATVIJĀ sertifikāts un logotips ir izveidoti un pierādījuši sevi biznesa pasaulē Baltijā no 2017. gada, bet citās Eiropas valstīs jau kopš 2007.gada. Ieviesiet tradīciju parādīt STIPRĀKAIS LATVIJĀ dažādos uzņēmumu kanālos, tādējādi apliecinot sevi kā stabilu un ilgtspējīgu uzņēmumu!

  Mēs ceram, ka šie padomi rosinās jūs izmēģināt jaunus un drosmīgus, vēl nebijušus STIPRĀKAIS LATVIJĀ prezentēšanas veidus, kas palīdzēs izplatīt jūsu biznesa panākumus tālāk pasaulē.

  Noderīgi! Ja vēlaties pārbaudīt vai jūs interesējošajam uzņēmumam ir sertifikāts STIPRĀKAIS LATVIJĀ, ieskatieties mūsu mājas lapā: http://www.kib.lv/stiprakais-latvija/stiprako-uznemumu-saraksts/. Ja uzņēmuma nosaukums ir šajā sarakstā, varat būt pārliecināts, ka uzņēmums ir STIPRĀKAIS LATVIJĀ.Vai jūsu uzņēmums ir Stiprākais Latvijā?

Aizpildiet formu, un mēs ar jums sazināsimies.
* Lauki ir obligāti