Jaunumi

Ukrainas pilsoņu kredītvēstures dati tagad pieejami arī Latvijā

Latvijas “Kredītinformācijas Birojs" (KIB) ir noslēdzis līgumu ar “Starptautisko kredītinformācijas biroju" Ukrainā (Міжнародне бюро кредитних історій) par Ukrainas valstspiederīgo kredītvēstures datu apmaiņu. Pakalpojums ļauj Latvijas uzņēmumiem jebkurā nozarē pirms konta atvēršanas vai līguma slēgšanas ar Ukrainas pilsoņiem verificēt personas identifikācijas datus un pārbaudīt klienta kredītvēsturi.

Otrdien, 14. jūnijā, plkst. 10.00 KIB rīkos vebināru, lai uzņēmējus informētu, kur un kā var iegūt datus par Ukrainas pilsoņiem, kāds ir pieejamo datu apjomus un informācijas izmantošanas iespējas un ieguvumi. Vebināra apmeklētājiem nepieciešama iepriekšēja reģistrācija šeit.

“Pakalpojums atvieglos Ukraiņu bēgļu integrāciju Latvijā, ļaujot Latvijas uzņēmumiem un kredītiestādēm verificēt personas identitāti un dzīvesvietas adresi Ukrainā, kā arī saņemt informāciju par personas kredītsaistībām vai to neesamību Ukrainā. Pieejamā informācija noderēs ne tikai kreditētājiem “Zini savu klientu" prasību izpildei, bet jebkuram Latvijā strādājošam uzņēmumam, kas slēdz līgumu ar Ukrainas valstspiederīgajiem. Datu bāze satur ziņas par 15 miljoniem privātpersonu un 54 miljoniem unikālu kredītlīgumu – gan tādiem, kur maksājumi tiek veikti saskaņā ar grafiku, gan tādiem, kur kredītņēmējs maksājumus kavē. Datu sniedzēji ir 20 Ukrainas lielākās bankas, kā arī nebanku kreditētāji. Kredītvēstures atskaite satur arī personas nodokļu identitātes numuru, deklarēto dzīvesvietu Ukrainā, kā arī reģistrētos kontakttālruņus Ukrainā," skaidro AS “Kredītinformācijas Birojs" valdes loceklis Intars Miķelsons.

Lai Latvijas uzņēmums iegūtu datus, tam ir jānoslēdz līgums ar KIB, savukārt pirms datu pieprasīšanas Ukrainas valstspiederīgajam būs jādod atļauja savu datu izmantošanai, parakstot piekrišanu. Līdz š.g. 1. septembrim uzņēmēji datus par Ukrainas pilsoņiem varēs saņemt bez maksas. Līdzīgi kā Latvijas iedzīvotāji, arī Ukrainas valstspiederīgie Kredītinformācijas Birojā (Grēdu ielā 4a, Rīgā) tagad bez maksas var iepazīties ar savu kredītvēsturi. Lai saņemtu informāciju, Ukrainas pilsonim ir nepieciešama Ukrainas valsts iestāžu izsniegta derīga ārzemju pase.