Negatīvā privātpersonas kredītvēstures atskaite

Tā ir personas kredītvēsture ar vismaz vienu līguma vai maksājuma pārkāpumu, kur attiecīgā persona ir aizņēmēja vai galvotāja lomā. Negatīvā kredītvēsture ir vērsta tikai uz negatīvu informāciju (ieskaitot vēsturisku informāciju). Visnozīmīgākā ir informācija par maksājumu statusu, kurā norādīts kavēto dienu un maksājumu pārkāpumu skaits visos aktīvajos līgumos.

Pieprasot negatīvās kredītvēstures atskaiti uzņēmums var pārliecināties, ka personai nav neizpildītu saistību.

Bankām, licencētiem patērētāju kreditoriem vai telekomunikāciju uzņēmumiem tā ir iespēja identificēt sliktus klientus. Negatīvā kredītvēsture sniedz informāciju par esošo vai potenciālo klientu nenomaksātajiem parādiem. Visaptveroša informācija par neizpildītām saistībām ir viens no galvenajiem priekšnosacījumiem drošu lēmumu pieņemšanai.

KIB informāciju saņem no bankām, līzinga kompānijām, licencētiem patērētāju kreditoriem, telekomunikāciju uzņēmumiem, komunālo pakalpojumu sniedzējiem un citiem uzņēmumiem, kuriem ir līgumi ar KIB par datu došanu.

Informācija par maksājumu kavējumiem, kas ir nokārtoti, kredītvēsturē glabājas 5 gadus. Informācija par nenokārtotām saistībām kredītvēsturē glabājas 10 gadus.